TÁVOKTATÁSI RENDSZEREK TERVEZÉSE, TÁVOKTATÓ KURZUSOK ÉS TANANYAGOK FEJLESZTÉSE, TANANYAGOK ÍRÁSA


című, a pedagógus-továbbképzésben akkreditált távoktató kurzus pedagógusoknak és mindazoknak a más képzettségű szakembereknek, akik jogosultak részt venni a pedagógus-továbbképzésben.

Alapítási engedély száma:12-70/2019.

A kurzus célja

• távoktatási rendszerek tervezésére, távoktató kurzusok és tananyagok fejlesztésére, távoktató tananyagok írására, a távoktató kurzus elektronikus médiumon való megjelenítésére és e-learning tananyag fejlesztésére felkészíteni a résztvevőket;
• további, közvetett cél az, hogy a kurzust elvégzett pedagógusok a távoktatás fejlesztőiként modernizálni tudják a pedagógus-továbbképzést az elektronikus tanulás és újabb formák bevezetésével, akár programalapítóként, akár programokat minősítő szakértőként vesznek rész benne.

A részvétel feltétele

• pedagógus diploma (vagy más, a pedagógus-továbbképzésben való részvételre jogosító diploma);
• legalább 1 éves tanítási gyakorlat;
• informatikai alapismeretek (erről nem kérünk igazolást).

A kurzus tartalma

Nálunk a távoktatást, mint tanítási-tanulási rendszert, annak minden alrendszerét, az alrendszerek minden elemét megtanulja és megérti a köztük lévő összefüggéseket. Megtervezi saját távoktatási rendszerét, kurzusát, megírja tananyagát nyomtatott és elektronikus médiumra, megtanul e-learning tananyagot fejleszteni, majd ezen készségek és produktumok birtokában elektronikus médiumon megjelenített távoktató kurzust vezethet be saját intézményében.

Tanulási egységek

I. A távoktatás, mint tanítási-tanulási forma sajátosságai
II. Távoktatási rendszerek tervezése
III.Távoktató kurzusok fejlesztése
IV. Távoktató tananyagok fejlesztése
V. Tananyagírás nyomtatott médiumra
VI. A résztvevői szolgáltatások rendszerének tervezése
VII. Az e-learning a távoktatásban.

Távtanulás a kurzuson

A kurzust elektronikus médiumon jelenítjük meg. A Moodle tanulásmenedzselő rendszer legújabb, egyszerűen elsajátítható változatát használjuk, mind a tananyag prezentációjához, mind a konzulens és a résztvevők kommunikációjához. Az elektronikus tanulást résztvevőként és fejlesztőként is megélve – a következő lépésként – a saját gyakorlatban fejlesztőként és konzulensként könnyű lesz a Moodle rendszert vagy más oktatási keretrendszert alkalmazni.
A kurzus elvégzése nagy energia-befektetést és sok időt igényel a résztvevőtől. A távoktató forma előnyeit is élvezheti ugyanakkor, mert viszonylag szabadon gazdálkodhat az idejével, és nem kell elhagynia munkahelyét egyetlen napra sem!
Összes tanulási időszükséglet: kb.120 óra (de lehet több is, attól függően, mennyi időt tölt el a résztvevő a szakirodalom tanulmányozásával).

A kurzus hossza: optimálisan 6 hónap (ami indokolt esetben maximum 1 évre meghosszabbítható).
Tanulmányi kötelezettség: 7 ellenőrző feladatot kell beküldeni, melyeket a konzulens értékelve visszaküld. Az 5. ellenőrző feladat az a távoktató tananyag, amelyet a résztvevő saját tantárgyának hagyományos tananyagából fejleszt és megír nyomtatott médiumra. A VII. tanulási egység feladataként ezt a tananyagot megjeleníti a Moodle tanulásmenedzselő rendszeren is. A résztvevő akkor teljesítette tanulmányi kötelezettségét, ha a konzulens értékelt és elfogadott minden ellenőrző feladatot. Ezután lezárjuk portfólióját és kiállítjuk tanúsítványát.

Egyéni konzultációk:

– távollétben: ahogy a résztvevő igényli, a Moodle felületén, telefonon és skype-on;
– jelenlétben: 3X2 óra, a résztvevő és a konzulens megegyezése szerint. Nem kötelező.

Csoportos konzultációk:

– jelenlétben 2X3 óra, 1X4 óra és 1X2 óra (nem kötelező), szombatonként (a tanulási ütemterv szerint), Budapesten (vagy a megrendelő intézménnyel való megegyezés szerinti helyszínen);
– webináriumok, a résztvevők igénye szerint.

Részvételi díj

200.000 Ft, amely összegért teljes körű szolgáltatást nyújtunk (programcsomag, folyamatos konzulensi irányítás és tanácsadás elektronikusan és telefonon; ellenőrző feladatok értékelése; az elkészült távoktató tananyag távoktatási szempontú lektorálása; jelenléti, csoportos vagy egyéni konzultációk és tanúsítvány).

Jelentkezés a kurzusra
Jelentkezési határidő nincs. A jelentkezés folyamatos, a kurzust egyénileg bármikor el lehet kezdeni.
A csoportos továbbképzésre esetleg várni kell addig, amíg legalább 5 jelentkező lesz.

Megjegyzés: A kurzusra bárki beiratkozhat, aki megfelel a részvételi követelményeknek, de tanúsítványt csak a köznevelésben foglalkoztatott résztvevőknek adhatunk. A felsőoktatásból és a vállalati szférából érkezett résztvevőknek a TÁVOK Bt. minősített bizonyítványával ismerjük el a teljesítményt.

A jelentkezési lap innen letölthető!

Referenciák a továbbképzésről:
– Dr. Hadházy Jenő főiskolai docens, Nyíregyházi Főiskola
– Dr. Gasparics Gyula főiskolai tanár, Apor Vilmos Katolikus Főiskola, Vác